ERB Studio

Techniky maloformátovej tlače

 • Firma ERB Studio ponúka tlačové techniky maloformátovej tlače

  Využitie maloformátovej tlače je predovšetkým pri výrobe nasledovných produktov:

  Vizitky, letáky, fotografie, svadobné oznámenia, menovky, prospekty, brožúry, katalógy, vstupenky, oznámenia, pozvánky na rôzne príležitosti a podobne. Tlačí sa na papier s rôznou povrchovou úpravou, či už sa jedná o natierané, alebo kreatívne papiere so štruktúrou, alebo perleťovým povrchom, samolepky a pauzovacie papiere.

  Ofset

  Srdcom ofsetovej tlače je sekcia tlačiarenských strojov, pracujúcich na princípe hárkovej alebo rotačnej technológie. Prednosťou ofsetovej tlače je vysoká kvalita a hospodárnosť tlačiarenského procesu. Ofsetová tlač je vhodná na väčšie náklady a rozsahy. Propagačné materiály (akciové letáky, katalógy, časopisy, noviny, plagáty, knihy a pod.) tlačíme až do formátu B1 na Heidelbergoch. Najvyššia kvalita s najnižšími cenami, v najkratších možných termínoch! Brilantná tlač ostrá ako britva - to musíte vyskúšať! 

  Ofsetovou tlačou dokážeme spracovať: klasické a skladané letáky, reklamné katalógy, časopisy, papierové krabičky, firemné obaly, produktové brožúry, plagáty, kalendáre, vysekávané tlačoviny, samolepky i hospodárske tlačivá.

  Výhody ofsetovej technológie:

  • nízke ceny tlače v stredných množstvách (čo je od cca 150 hárkov formátu B2), pričom so stúpajúcim nákladom tlače klesá cena za jeden kus
  • vysoká kvalita tlače a potlačeného materiálu, ktorý nie je zdeformovaný prechodom cez stroj, ako to môže byť pri digitálnej tlači, pri ktorej prechádza papier cez horúcu zapekaciu jednotku a tá deformuje vlákna papiera, ktorý sa tak môže javiť ako jemne zvlnený
  • presnosť potlačenej plochy na jednotlivých hárkoch papiera, pretože ofsetové stroje sú vybavené tzv. náložkou, pomocou ktorej ide každý hárok papiera do stroja rovnako s presnosťou 0,1mm
  • vysoká kapacita tlače - až 9.000 hárkov formátu B1 za hodinu

  Digital print

  Požiadavky zákazníkov sa s vývojom technológie v polygrafickom priemysle menia hlavne na nízkonákladové a personalizované zákazky. Digitálna maloformátová tlač je presne určená pre tento typ zákaziek. Digitálna tlač je určená pre produkciu nižších nákladov tlačovín. Prednosťou je rýchly výstup. Maloformátová digitálna tlač je plnofarebná, vysokokvalitná digitálna tlač umožňujúca výrobu malosériových objednávok podľa predlohy zákazníka.

  Výhody digitálnej technológie tlače:

  • výhodou oproti ofsetovej technológii je priama tlač z počítača, čím sa značne urýchľuje proces tlače
  • táto technológia umožňuje personalizované výtlačky, čo znamená, že jednotlivé kusy môžu byť osobitne očíslované alebo inak označené (využitie najmä pri rôznych kupónoch či vstupenkách, diplomoch a pod.)
  • je možné vaše tlačoviny, či už sa jedná o katalógy, knihy, brožúry, letáky, plagáty, tlačivá, tlačiť už od 1 kusu
  • kľúčovým benefitom digitálnej tlače je aj jej časová flexibilita a možnosť tlačiť takmer okamžite, keďže odpadá výroba litografií resp. tlačových foriem
  • medzi najdôležitejšie výhody digitálnej tlače patria nízke ceny tlače v malých množstvách. Na základe našich skúseností sú to množstvá do 300 hárkov formátu A3. Nad tento počet už odporúčame ofsetovú technológiu. 

  Finálne spracovanie

  Vytlačené hárky orežeme, vyrobíme im obal (väzbu) a aplikujeme ďalšie služby podľa požiadaviek (laminovanie, lakovanie, ražba a pod.). Digitálnu i ofsetovú tlač doplníme o ražbu, výsek, UV lak, parciálny lak, lamino aj perforáciu. Vaše reklamné ponuky vieme spojiť lištou, zviazať špirálovou väzbou, či väzbami V1, V2 i V8. Pre vaše reklamné produkty zabezpečíme directmailing.